Позакласна робота

Квест "Лесиними стежками"


Конкурс читців-декламаторів творів Лесі  Українки

Новорічна мандаринова вечірка






Екскурсія в Краєзнавчий музей





У приміщенні «Idea Hub. Територія успіху» Палацу культури ім.Лесі Українки продовжується інтерактивна екскурсія - гра "Сучасно про Лесю", оргазована Туристичний центр м.Звягель до 152-річниці від дня народження Лесі Українки!
Це нова форма екскурсії , з елементами гри , вікторини, тестів та ребусів. Саме завдяки такій інтерактивній формі дітям надзвичайно легко запам’ятовувати нове, а також згадувати інформацію, яку вони вже знали.




Учні 6 класу гімназії №2  відвідали різдвяний майстер-клас "Як у Косачів".



Квест "Лесиними стежками"

21 лютого 2020 року учні 10 класу Новоград-Волинської ЗОШ 2 під керівництвом учителів І.Л. Рожок та Н. В. Сукач провели квест "Лесиними стежками" для учнів 7-В класу. Діти дізналися багато цікавої та пізнавальної інформації про пам'ятки, присвячені Лесі Українці.



Зустріч учнів 10 класу з письменником, журналістом, блогером Павлом Бондаренком.



останній дзінок

станція "кіт у мішку"

закриття спартакіади



27 квітня відбувся день цивільного захисту, у плані якого були такі заходи: тренувальна тривога і відпрацювання евакуації з приміщення школи, медична та воєнізована естафета серед учнів 8-10 класів

У міському конкурсі читців-декламаторів творів Т.Г.Шевченка  взяв участь Денис Оніщук, учень 8-А класу


2 березня в Новоград-Волинській ЗОШ №2 пройшов конкурс читців-декламаторів творів Тараса Шевченка "Тараса думки будуть жити віки", приурочений 204-ій річниці від дня народження поета. 

Кобзар подарував вічність українському слову, передбачив наше майбутнє відродження, вірив, що колись, хай не одразу, відбудеться преображення світу, запанує у світі добро, справедливість, братство.


 20 лютого в Новоград-Волинській ЗОШ № 2 відбувся конкурс читців-декламаторів творів Лесі Українки "Горить зоря її поезії над краєм...", приурочений 147 річниці від дня народження поетеси.




Андріївські вечорниці





День Гідності та Свободи


"Сонячне коло"
Вітаємо Назолу Ольгу з перемогою - І місце.

Конкурс "Панна Осінь"



Сьогодні, у День української писемності та мови, учні та вчителі Новоград-Волинської загальноосвітньої школи № 2 організували та провели флешмоб "Мова єднання", а о 12 годині разом з  кореспондентом газети "Поліські новини" написали радіодиктант національної єдності.








          
 2017-2018 навчальний рік

Мовознавчий двобій "За Україну, за її мову"

У рамках тижня української мови та літератури, приуроченого Дню писемності та мови, проведено у 8-х класах мовознавчий турнір-двобій "За Україну, за її мову"





Театр літературних героїв

17 жовтня завітав до Новограда-Волинського сучасний письменник Макс Кідрук.  Учні ЗОШ №2 були присутні на презентації нового роману "Не озирайся і мовчи."



"Парад козацьких військ"


День учителя



15 вересня  відбулося свято відмінників "Кращі з кращих"







 Перший урок у 8-А класі


                                       

2016-2017 н.р.
Екскурсія в парк "Софіївка" (м. Умань) та м. Вінницю







Екскурсія в м. Коростень





                                 Патріотична година
«Ми доль своїх не вибирали,
ми не чекали нагород»







  Закриття шкільної спартакіади




Літературно-музична композиція "Вони заповіли нам жити", присвячена ДНЮ ПЕРЕМОГИ





Звітний концерт "Ось ми які"





Учні 7-А класу ЗОШ № 2 долучилися до акції "Добре діло" і посадили на території школи яблуньку.




Учні 7-А класу ЗОШ № 2 відвідали в Музеї родини Косачів виставку "Лялькова феєрія" Наталії Ковнацької









Вікторина "Мандрівка у світ Лесі Українки"





Фестиваль "Перлинка"




Міжнародний день рідної мови

21 лютого в міському Палаці культури відбулося свято, приурочене  Міжнародному дню рідної мови. Це спільний проект міського методичного об’єднання учителів української мови і літератури та ІМЦ. Цьогоріч організували і провели захід "Любіть Україну і мову її солов'їну"  учителі-філологи  ЗОШ № 2. У святі взяли участь представники НВК, колегіуму, СШ № 4, ЗОШ № 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9,10, вокального відділення школи мистецтв.



















Бібліотечний урок "Книги,які допомагають мені вчитися"

  Не бійтесь заглядати у словник,
Це пишний яр, а не сумнепровалля,
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінчека й Даля...
                  М.Рильський
     Цікавою, змістовною, насиченою різноманітною інформацією була зустріч бібліотекарів відділу обслуговування учнів 5-9 класів з учнями 7-А класу загальноосвітньої школи № 2 (класний керівник Рожок Ірина Леонідівна). 



Акція зі збору теплих речей та засобів гігієни для жителів Авдіївки



День писемності та мови
Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку і утвердження української мови як державної. Указом Президента України 1997 року було встановлено День української писемності та мови, який відзначається 9 листопада. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення та розвиток.
У Новоград-Волинській ЗОШ № 2 традиційно в ці дні проходить тиждень української мови та літератури, присвячений Дню писемності та мови. Бібліотекар школи Т. В. Романюк організувала книжкову виставку про зародження писемності. Учителі-філологи організували та провели цілу низку заходів.
Протягом тижня в школі діяв радіолекторій. Учениця 9-А класу Горбатюк Дарія розповідала цікаві факти про українську мову та писемність. У п’ятницю, 11 листопада, у бібліотеці відбулося визначення найуважнішого радіослухача. Переможцями стали Брюханова Мар’янка, учениця 4-В класу, та Якубовська Ольга, учениця 7-А класу. Їх було нагороджено солодким подарунком.
У День української писемності та мови, 9 листопада, наша школа долучилася до Всеукраїнського диктанту національної єдності. У цей день і учні, і вчителі  зуміли відчути себе частинкою великої української родини. Приємне хвилювання не покидало від початку і до кінця акції.






Ірина Леонідівна Рожок, учитель української мови та літератури,  наголосила, що «основна  мета диктанту – це не перевірка знань і не хизування здобутою високою оцінкою чи отриманим подарунком. Важлива солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків».



Цього ж дня учителі-філологи разом із бібліотекарем підготували та провели загальношкільний захід «Мово моя українська, батьківська, материнська». Протягом свята лунали пісні та вірші про мову. Не залишили нікого байдужими дати із скорботного календаря української мови, які учні називали по черзі.  Ліана Маліновська після цього прочитала «Молитву» Ольги Яворської, яка розчулила присутніх до сліз. Захоплюючою була міні-вистава про Галю та неписьменного Стецька. Завершилося свято запальним танком у виконанні учнів 5-х класів, який підготувала Т. М. Кравчук.
Наступного дня учні 6 та 7-х класів узяли участь у філологічному квесті «Люби, вивчай рідну мову», який провели учні 10 класу під керівництвом Рожок І. Л. та Сукач Н. В. Шість команд пройшли маршрут із такими зупинками: «Мовна», «У світі фразеологізмів», «Знавці правопису», «Загадкова», «Музична», «Із народних джерел». Перемогу здобули учні 7-А класу (1 місце) та 7-Б (2 та 3 місця).




У 5-х класах  відбувся філологічний марафон «Плекаймо мову» (учителі Митюк О. П. та Бойко О. М.), на якому учні змогли продемонструвати свої знання з української мови. Маршрут був непростим, але цікавим. Учні подолали різні зупинки: «Ти мені, я тобі», «Заморочки із бочки», «Нотослів’я» та ін. Нагородження переможців відбулося на загальношкільній лінійці.
Завершився тиждень урочистою загальношкільною лінійкою, на якій директор школи Гарбовська Л. Г. нагородила переможців усіх конкурсів, змагань, марафонів, квесту тощо.


Переможцями конкурсу на кращий власний поетичний твір «Диво калинове – наша рідна мова» стали Остапюк Назарій, учень 7-А класу (1 місце); Нагорницька Каріна, учениця 6-А класу (2 місце); Соколовська Анастасія, учениця 7-А класу (3 місце).
Найкращий мовний кросворд у Кирдан Дарії, учениці 10 класу (1 місце); Прокопчук Юлії, учениці 10 класу (2 місце); Мостович Катерини, учениці 10 класу, та Кудіної Каріни, учениці 7-Б класу (3 місце).
   Такі свята гартують усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду. Адже кожен народ відбувся лишень тоді, коли усвідомив себе в рідному слові.

День учителя 2016




Акція "Голуб миру


"

Ми подорожуємо 
м.Львів, пам'ятник Т. Г. Шевченку
Могила І. Франка, м. Львів, Личаківське кладовище
Хата-музей І. Франка в с. Нагуєвичах


Замок-паланок, м. Мукачеве

Озеро Синевір
Водоспад Шипіт





Свято відмінника - 2016


Перший урок у 2016-2017 навчальному році






Перше вересня 2016 року




Презентація книги "Трансформація на війні",
 яка написана Наталією Ящук і видана за підтримки БФ "Центр утеплення". Книга про 5-й батальйон 30-ї мех. бригади, що пізніше став 1-м батальйоном 54-ї механізованої бригади, книга спогадів бійців неоголошеної війни.







Участь у краєзнавчій вікторині "Кожен день я тебе відкриваю, рідне місто кохане моє"


Зустріч з художниками (родина Носок) та поетом Михайлом Плосковітовим 



2015-2016 н.р.

Робота з молодшими школярами
Екскурсія на фабрику "Леся"


Останній дзвоник-2016





Закриття спартакіади


День знань
Учні 6-х класів презентували свої дослідницькі роботи на тему "Мій родовід"







8 травня мешканці Новограда-Волинського вшанували пам'ять земляків, котрі загинули в роки Другої світової війни, війни в Афганістані та під час АТО на сході України.

Учні 6-А класу несуть варту пам'яті у сквері Слави





Пташко! Будь рада теплу і весні.
(Олександр Олесь )

Тануть сніги, біжать струмочки, починає пробиватися перша травичка, розпукуються бруньки, з'являються тендітні квіти, чути спів пташок... Це настала Весна — найпрекрасніша пора року, оспівана поетами за свою первозданну красу.




Весна приносить із собою не тільки довгоочікуване тепло, вона приносить радість і надію, надію на краще. Після невблаганних морозів та лютих завірюх, після снігів, які вкривають землю пуховою ковдрою, після зимової сплячки, у яку, здається, впадають не лише деякі види звірів, а вся природа, нарешті настає Весна — прекрасна царівна у зеленому вбранні та віночку ніжних квітів.  
 В прекрасний,сонячний весняний день до міської центральної  дитячої бібліотеки на гостину завітали учні 6-А класу  загальноосвітной школи № 2 ( класний керівник Рожок Ірина Леонідівна). 
"У пташиному царстві" - такою була тема першого в цьому році засідання екологічної вітальні "Паросток", що вже багато років діє при бібліотеці.

Діти ознайомилися іх тематичними виставками"Станемо дружно на захист природи" та "Наші добрі друзі-звірі і птахи", що  розгорнуто в книгозбірні, із захватом і зацікавленістю переглянули відеопрезентації " Найкрасивіші птахи світу","Птахи Червоної Книги України","Цікаві факти про життя птахів". Цікавим і змістовним  був конкурс на пошук потрібної інформації про птахів в  тематичних енциклопедіях. Ерудицію,кмітливість  в вирішенні завдань проявили Соколовська Анастасія, Бенківський Нікіта та Поліщук Дарія.Учні з радість пограли в гру "Назви птаха","Зимуючі птахи ", а  отриманні знання закріпили в підсумковій вікторині. Наприкінці зустрічі всі присутні змогли отримати сеанс птахотерапій і поласувати цукерками з тематичною назвою "Тетерів".  Працівники бібліотеки сподіваються,що ця зустріч дала ще більше можливостей пізнати і полюбити птахів - цю  окрасу природи і усвідомити, що птахи- справжні друзі та незамінні помічники людей.
У Новограді-Волинському 2016 рік оголошено роком Лесі Українки
Учні ЗОШ № 2 долучилися до загальноміських заходів, присвячених 145 річниці від дня народження славетної поетеси: взяли участь в інтелектуальній грі серед 9-11 класів  «Що? Де? Коли?» (ІІІ місце), що пройшла в гімназії; були присутні на покладанні квітів до пам’ятника Лесі Українці;

 стали активними учасниками обласного конкурсу читців-декламаторів творів Лесі Українки та міського конкурсу юних поетів «У подарунок Лесі».

До цієї знаменної дати було приурочено книжково-ілюстративну виставку «Де тії струни, де голос потужний, де теє слово крилате…», яку підготувала бібліотекар Т. В. Романюк.
Учні п’ятих класів відвідали Літературно-меморіальний музей Лесі Українки. Вони пройнялися тогочасною атмосферою, зокрема їх зацікавила дитяча кімната Лариси Петрівни, де представлені особисті речі письменниці.
На паралелі 3-х класів пройшла відкрита виховна година до дня народження Лесі Українки. Учителі Савчина І. В. та Мойсук Н. О. розповіли учням про життєвий та творчий шлях нашої славетної землячки. Діти оживили твори Лесі Українки «Біда навчить» та «Лілея». Особливо захоплюючою була вікторина. Учні активно обговорювали питання в командах і поглибили свої знання про поетесу.
Маленькі першокласники на виховній годині з ентузіазмом ознайомилися із творами видатної поетеси. Учні декламували вірші, самостійно готувалися до конкурсу «Назвіть твір», долучилися до конкурсу малюнків до творів Лесі Українки, жваво обговорили мультфільм за казкою «Біда навчить».
Пізнавальну вікторину «Лесиними стежками» провела С. С. Степаницька, учитель української мови та літератури. Із захопленням за звання найкращого знавця життєвого і творчого шляху родини Косачів змагалися команди 7-х класів. Перемогу здобула команда 7-Б класу.
25 лютого учителями-філологами та бібліотекарем була проведена літературно-музична композиція «Благаю вас, пісні, мої пісні крилаті, мов іскорки летіть…».

Під час загальношкільного заходу лунали пісні на слова Лесі Українки, діти декламували твори поетеси. Кожен поринув у життєвий і творчий вир славетної землячки.
Уривок із «Лісової пісні» відволік від буденщини. Глядачі ніби перенеслися в ліс, де живуть міфічні істоти, зі своїм світоглядом, переконаннями.
Наприкінці заходу Л. Гарбовська, директор школи, закликала учнів бути гордими, що вони звягельчани, адже тут, на берегах Случі, народилася і провела своє дитинство Лариса Косач — відома світові як Леся Українка.
Хай горить і не згасає вогник любові та шани до нашої славетної землячки.
Ірина Рожок
Звіт про проведення заходів, присвячених Міжнародному дню рідної мови
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося і в Новоград-Волинській  ЗОШ I-III ступенів.
Протягом тижня проводилися  виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

До проведення Міжнародного  дня рідної мови активно долулилася бібліотекар школи Т.В. Романюк, яка підготувала виставку найбільш актуальної літератури про українську мову «Буду я навчатись мови золотої».
Протягом тижня учні мали можливість ознайомитися із крилатими висловами «Народ скаже, як зав’яже», які запропонувала О. М. Бойко, учитель української мови та літератури, а також з агітаційними плакатами «Збережемо чистоту рідної мови» від 8-11 класів.
Учні 10-11 класів переглянули відеолекторій «Плекаймо українську мову», який підготували Л. Г. Гарбовська та О. М. Бойко.



Завершальним етапом у відзначенні Міжнародного дня рідної мови було проведення поетичної елегії «Рідна мова – краю батьківського пісня», яку підготували і провели І. Л. Рожок та Т. В. Романюк у 6-х класах.




Розпочалося свято з пісні про рідну мову, яку виконали учні 10-11 класів. Ведучі наголосили  на тому, що це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.




Продовжили свято читці віршів про мову. Також учні переглядали відео,  які пробуджують любов та шанобливе ставлення до мови. У кінці пролунала пісня «Рідна мова», яку виконала Назола О. та Тимошенко І., учениці 6-х класів. Завершила свято Рожок І. Л., яка закликала учнів берегти і шанувати свою мову заради прийдешніх поколінь, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України.

Вистава "Фиксики"



Конкурсно-розважальна програма "Міс Снігуронька-2016"




Найоригінальніша Снігуронька 6-А класу -   Назола Ольга

Юні пожежники



У міській бібліотеці імені Ю. Ковальського на зустрічі з луцькими письменниками Володимиром Лисом та Надією Гуменюк




Тамара Яроменко
Творче подружжя Володимира Лиса та Надії Гуменюк ніхто не назве дуетом. У кожного з них свій стиль, тому навіть якщо ви знайдете спільні теми в їх книгах виклад буде абсолютно різним. За роки письменницької діяльності Володимир і Надія здобули визнання на теренах не лише рідної Волині, а й усієї України.
Володимира Лиса називають феноменом сучасності. Перелік його нагород справді вражає: «Людина року», кавалер ордену «За заслуги» ІІІ ступеня, почесний громадянин Волині. Журналіст за професією, на письменницькій ниві він дебютував як драматург, проте відомість йому принесли романи – «Століття Якова» було визнано найкращим романом десятиліття. Сам письменник вважає книгу найкращою з усіх написаних ним. Про це Володимир Лис розповів під час творчої зустрічі в Новограді-Волинському, яка відбулась 12 грудня в бібліотеці ім. Ковальського. Разом з дружиною Надією Гуменюк Володимир Лис розповіли про свої здобутки та поділилися секретом натхнення.
«Завжди в творчості для мене головне було зображення людської душі та почуттів, боріння людського серця з світом за безсмертну душу, утвердження моральних принципів і в той же час показ життя таким, як воно є з усіма прикрощами. Я пишу про те, що знаю, про людину, якою вона є. Зараз багато пишуть про олігархів та кримінальних авторитетів, це викликає в мене лише посмішку. 95% населення – це звичайні люди, які борються за виживання, закохуються, одружуються, мають свої проблеми, здобутки і втрати. Це життя – те, про яке мені цікаво розказувати», - зауважив Володимир Савович. Новоград-Волинський, а точніше Звягель згадується в одній із книг письменника «Маска» - про українського Зорро. Там же згадується і про м. Житомир. Під час зустрічі автор також презентував останній з виданих романів «Країна гіркої ніжності».  Попри участь у багатьох конкурсах, письменник наголосив, що найкращим вважає  «Коронацію слова», адже на ньому оцінюється текст, при цьому журі не знають хто його автор.
Надія Гуменюк також неодноразово була дипломантом та лауреатом премії  «Коронація слова». 2015 року вона отримала І премію за роман «Вересові меди», яку і презентувала під час зустрічі поряд з іншими своїми книгами. Проте найбільшим здобутком нині для письменниці є інші нагороди. «Я пишаюся ти, що серед отриманих премій маю премію родин Косачів і премію КМУ ім. Лесі Українки. мені дуже хотілося, щоб Волинь мала цю премію. Леся завжди була для мене провідною зіркою, людиною на яку я рівнялася», - розповіла Надія Павлівна. Багато поезії Надії Гуменюк присвячено улюбленій письменниці,  частину з них вона прочитала під час зустрічі. Свого слухача знайшов і жартівливий вірш про чорного кота, якому перебігла дорогу жінка у білій кофтинці.


Гра-конкурс "Я люблю Україну"
У рамках декадника між шостими класами проведено пізнавальну гру-конкурс «Я люблю Україну». З вітальним словом до всіх присутніх  на початку свята звернулася Софія Станіславівна Корсун,  яка наголосила на тому, що потрібно знати історію, звичаї своєї країни, вивчати та берегти свою мову.


Від кожного класу була представлена команда:  6-А – «Діти України»,  6-Б – «Переможці». У ході змагань діти відгадували архітектурні пам’ятки України, розгадували кросворди про державні символи, називали видатних людей за їх характеристиками, писали розповіді, слова в яких починалися з однієї букви, зокрема команда 6-А класу написала твір про сома, у якому всі слова були на літеру «с» (до 100 слів), співали пісні про Україну та рідну мову, брали участь у конкурсі «Вірю - не вірю», називали фразеологізми. Гра була запеклою, кожна команда жадала перемоги, але з незначним відривом перемогу здобула команда «Діти України». Команда-переможець нагороджена дипломом, а команда 6-Б класу «Переможці» подякою. Усі учасники отримали  від творчої групи вчителів солодощі.
Акція "Чисте подвір'я "



Краща мова єднання – українська!

Уже традиційно в перші тижні листопада в нашій школі проходить тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який усі українці світу відзначають 9 листопада.
Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це  конкурси і турніри в 5-9 класах, відкриті виховні години, концертна програма за участі учнів 10 класу в садибі-музеї Косачів 9 листопада, виставка мовно-літературних кросвордів, конкурс «Ми – поети» на кращий власний поетичний твір про мову, спеціальні майстер-класи хвилин грамотності «Так буде українською».


Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Олесь Гончар писав, що «доля нашої мови залежить від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно житиме в ній».
Метою всіх проведених заходів було:
·         донести до учнів красу і багатство української мови;
·         формувати відчуття краси рідної мови;
·         розвивати творчі та мовленнєві здібності учнів;
·         виховувати любов до рідної мови та розуміння її необхідності для нашого життя.

Розпочався тиждень 3 листопада конкурсно-розважальною програмою «Шануймо рідне слово» серед учнів 6, 7 класів, який підготувала і провела Степаницька С. С.  Девізом програми були слова: «Хто знає, любить рідну мову, тому вона всміхається. Хто мову шанує свою, хай той переможе в бою». Командам запам’ятався цікавий конкурс «З історії слова», де учні вгадували слово-предмет, сховане в чорному ящику. Захоплюючим виявився конкурс «Показуха», де гравці виявляли акторські здібності, щоб показати фразеологізм. Знання фольклору в конкурсі «Закінчи прислівя» є яскравим показником національної памяті. Конкурс «Туристи» нагадав усім про відпочинок, але з допомогою прислівників команди підготували і розважальну частину програми вірші про мову, гуморески. А пісня Лесі Горової, яку вивчили учні, додала всім чудових емоцій. Юні друзі мови відкрили для себе мудрість, щедрість, багатство та гумор нашого талановитого народу.

5 листопада відбулися відкриті виховні години у 6-их та 8-их класах.
Теплими та щирими словами про рідну мову розпочала свій захід класний керівник 6-А класу Рожок Ірина Леондівна.
Як море починається з річки, так українське слово з писемності. У ході свята учні переглянули короткометражний фільм про життя Нестора Літописця, лунали пісні про українську мову. «Молитва про мову» Катерини Мотрич додала духовного єднання. Піднесенню патріотичного духу сучасних школярів сприяли відомості про надбання історичного минулого українського слова, періодів становлення розвитку української мови і власне виховання шанобливого ставлення до рідного слова.
Україна – на всіх єдина,
Неба синь, золоті поля…
Щастя й долі тобі, Вкраїно!
Наша спільна, свята земля.

Заключним акордом прозвучали слова-побажання рідній Україні. Почуття єднання, патріотизму, любові до рідного народу і слова, закладені ще славними вільнолюбними предками, є свідченням ціннісного ставлення до рідної своєї України.
Про магічну силу слова та значення його в житті кожної людини дізналися учні 8-их класів на відкритій виховній годині, яку провела Бойко О. М.

Інтелектуальна гра «Найрозумніший» серед учнів 9 класів була проведена 6 листопада учителем  Сукач Н. В.
Як і годиться, усе було по-справжньому: дві команди, компетентне журі в складі вчителя Степаницької С. С. та учениць 10 класу Барановської Ірини та Усачової Яни, ну і, звичайно, оригінальні завдання, щоб більше було азарту.
Коротенька прелюдія: вступне слово, умови змагання та його особливості, представлення журі, а далі – боротьба…
Представлення команд, цікаві завдання надихали учасників. Обидві команди добре проявили себе в конкурсі «Естафета», який пройшов у формі бліцу. Творчий конкурс показав, що учні здатні відчувати красу рідної мови, римувати поезію. Реквізити і акторські здібності команд у конкурсі «Домашнє завдання» вразили членів журі. Належна підготовка в конкурсі капітанів додала балів командам. Зрештою команда «Україна» учнів 9-Б класу перемогла команду «Мрія» з рахунком 56 – 54.
У підсумку всі були задоволені і з піднесеним настроєм. Гра була пізнавальною, веселою, учням сподобалось, а це головне.

«Мова моя калинова» - турнір знавців української мови 6 листопада був проведений серед учнів 5 класів учителями Рожок І. Л. та Шльонською С. М. Учасники турніру змогли показати рівень своєї обізнаності не лише в галузі української мови та літератури, а й виявити кмітливість, дотепність, уміння віршувати.


Конкурс авторського вірша про українську мову засвідчив творчий потенціал учнів нашої школи.
Образне слово плюс талант є свідченням нових поетичних злетів.
Нагороджені за І місце учениці 9-Б класу Богдана Гордійчук  і Марія Тарасенко,
ІІ місце посіли роботи Лянгуса Володимира (11Б), Зіньковської Вікторії (8А).
Бізяєв Олександр (7А) посів ІІІ місце.
Серед кращих були відзначені кросворди учнів Кравчука Є., Толчинського М., Кучми В., Кужелюк А., Кононець Д., Якіної Т., Блажейко А.
У рамках закриття відбулася й церемонія нагородження переможців різних конкурсів, змагань. Ними стали учні майже з усіх класів, кожен з яких так чи інакше долучилися до проведення заходів, які спрямовані на підтримку рідної мови, її вивчення і розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси, багатства, довершеності. Ці заходи гуртують  усіх учителів і учнів школи на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові.

22 жовтня у стінах центральної дитячої бібліотеки на засіданні ековітальні «Паросток» - зоологічному КВК «У світі тварин» змагалися дві команди учнів

«У світі тварин» у центральній дитячій бібліотеці

















































22 жовтня в стінах центральної дитячої бібліотеки на засіданні еко-вітальні «Паросток» - зоологічному КВК «У світі тварин» змагалися дві команди учнів 6-А класу ЗОШ №2 (класовод Рожок І. Л.) за знання кращих знавців світу тварин. Діти завзято брали участь у вікторинах, іграх, конкурсах, відгадували загадки та метаграми, передивлялися відео- презентації і з гарним настроєм та солодкими подарунками повернулися до своїх домівок, адже там на них чекали пухнасті улюбленці.






Позолотила осінь усе довкола



Здай кришечку - допоможи пораненому на протез



Виставка-конкурс "Барви осені"






Благодійний ярмарок


День учителя 


Першовересень 

Про нас пишуть "Поліські новини"

2014-2015 н.р.

Закриття спартакіади




Екскурсія в Музей родини Косачів

Екскурсія в Новоград-Волинське вище професійне училище



«Марш миру» в Новограді-Волинському

З кожним роком події Другої світової війни все більше віддаляються від нас у часі. Багато подій стирається з пам’яті, але згадки про воєнні роки, що передаються з покоління в покоління, не забудуться ніколи. Кожен повинен знати історію Батьківщини, рідного краю, вічно нести у своїх серцях пам’ять про Перемогу. Аби привернути увагу до проблем ветеранів та ознайомити учнів шкіл Новограда-Волинського з пам’ятками історії війни Палац дітей та молоді з 2010 року проводить акцію «Марш миру». На екскурсіях школярі покладають квіти переможцям, вшановують пам’ять загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання.

  Учні 5-А також долучилися до акції  та відвідали памятки Другої світової війни. Екскурсію проводила Олена Євгеніївна Костюк, керівник гуртка «Школа лідера» Палацу дітей та молоді. 


Веселі перерви

Подорожуємо...



Листівка ветерану
Учні 5-А та 5-Б класів під керівництвом І. Л. Рожок долучилися до міської акції "Листівка ветерану", організованої центральною дитячою бібліотекою до Дня Перемоги.


ЗВІТ  ШКОЛИ "ОСЬ МИ ЯКІ"



«Станьмо ангелами Землі»

      22 квітня – Міжнародний день Землі. У цей день господарі центральної дитячої бібліотеки радо  вітали  учнів 5-А класу ЗОШ №2 (класовод - Рожок І. Л.) на засіданні екологічної вітальні «Паросток», яке пройшло під гаслом - «Станьмо ангелами Землі».  
Уперше День Землі був відзначений у 1970 р., і з того часу проводиться щорічно 22 квітня по всій території США. Більше 20 мільйонів людей взяли участь у цих заходах, до проекту приєдналися сотні шкіл.  У 1990 році свято набуло статусу Міжнародного. У цей рік його учасниками стали 200 млн. людей з 141 країни світу. До 2000 року акція вже нараховувала сотні мільйонів чоловік із 181 країни світу. 
 Це свято чистої Води, Землі і Повітря. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем; кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля…
Учасники засідання згадували екологічні заповіді, грали в «Екологічний бумеранг» - діти по черзі подавали аргументи і правила, які допоможуть захистити та зберегти довкілля. Цікавими були вікторини, презентації та конкурси. Працівники бібліотеки підготували  та ознайомили  присутніх з літературою, яка була представлена на книжковій виставці «Хай квітує Земля».

26 квітня – День Чорнобильської трагедії. Діти подивилися відеокліп про Чорнобильську катастрофу і зрозуміли,  що всі ми живі творіння природи на планеті і нам необхідно берегти свою Землю, бо вона така одна, і ніхто не знає, чи є ще якась планета, де процвітає життя, подібне на наше.

Світ наших захоплень

 У День відкритих дверей, 8 квітня, у 5-А класі змістовно та цікаво пройшла виховна година на тему:"Світ наших захоплень". Кожен учень розповів про своє хобі.
Поліщук Дарія, Якіна Тетяна, Якимчук Анна, Якубовська Ольга та Тарасенко Анна створили виставку своїх картин.
    Шапран Анастасія запропонувала переглянути власноруч зроблені вироби у техніці орігамі.

Рихальський Іван розповів про свої досягнення в спорті, а також заграв на флейті.



Остапюк Назар заспівав пісню польською мовою.


Хоменко Назар надав поради щодо вирощування кімнатних фіалок, адже кілька років сам їх саджає і за ними доглядає.
Шелест Дмитро розповів про заняття в гуртку авіамоделювання.На завершення заходу дівчатка (Соколовська Анастасія, Цеховська Катерина, Якіна Тетяна, Ящук Ірина, Опанасюк Вікторія та Гордєєва Іванна) подарували присутнім захоплюючий танок.Під час виховної години учні дізналися багато нового один про одного і вирішили проводити подібний захід  щороку.

Свято відмінника



Звіт
про проведену роботу в Новоград-Волинській ЗОШ №2 щодо відзначення 120 річниці
від дня народження
Максима Рильського

           З метою вшанування пам’яті нашого земляка Максима Рильського в Новоград-Волинській ЗОШ № 2  з 19.03 по 09.04.2015  року  були проведені тематичні заходи, присвячені відзначенню 120 річниці  від дня народження М. Т. Рильського, у яких взяли  участь учні 1 – 11 класів.
У шкільній бібліотеці діє  тематична виставка літератури «Максим Рильський і Житомирщина».
9 квітня у святковій атмосфері  пройшов  шкільний конкурс читців-декламаторів «Троянди й виноград», у якому взяли участь  учні 1-11класів.
У ході наукової конференції, яка пройшла 8 квітня, учні мали змогу переглянути телепередачу Леоніда Харшана «Як на духу» про невідомі факти із життя Максима Рильського. Школярі 10-х та 11 класів читали проникливо поезію митця, розповідали цікаву інформацію про життєвий та творчий шлях поета. Маловідомим  фактом із біографії Максима Рильського та Остапа Вишні поділилася з присутніми Л. Г. Гарбовська.
С. С. Степаницька з учнями 6 класу провела  усний журнал
 «У слові рідному велика сила є,

 Що розбива граніт і золото кує».






Звіт
про проведену роботу в Новоград-Волинській ЗОШ №2 щодо відзначення 201 річниці
від дня народження Т. Г. Шевченка

           З метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря в Новоград-Волинській ЗОШ № 2  з 02.03 по 09.03.2015  року  були проведені тематичні заходи, присвячені відзначенню 201 річниці  від дня народження Т. Г. Шевченка, у якому брали участь учні 1 – 11 класів. Метою проведення тижня було поглибити знання учнів про життєпис сина українського народу – 
Т. Г. Шевченка; спираючись на слово, домагатися розвитку не тільки інтелекту, а й душі; спонукати учнів до власної творчості; виховувати любов і повагу до спадщини, яку нам залишив поет, традицій нашого народу, бути справжнім патріотом України.
У шкільній бібліотеці було оформлено тематичну виставку літератури, фотодокументів про відомого письменника, художника, мислителя Т. Г. Шевченка  на тему «Великий син великого народу», щоб допомогти учням повніше осмислити творчість великого Кобзаря, викликати бажання глибше збагнути велич українського генія.
4 березня у святковій атмосфері  пройшов традиційний шкільний конкурс читців-декламаторів «А слово долине через віки», у якому взяли участь 46 учнів. Кращі читці декламували твори на міському конкурсі. Приємно відзначити, що учень 11 класу Богдан Криволапчук посів III місце (учитель І. Л. Рожок).


       У рамках тижня учителем Сукач Н.В. було проведено літературне читання на тему «Сатиричні переспіви на твори Т. Г. Шевченка. Байки». До участі в конкурсі долучилися девятикласники, які стали співавторами укладеної збірки. Учасники мали змогу продекламувати власні переспіви та висловити свою точку на творчість Кобзаря, актуальність його поезій; розповісти, як саме вірші Т.Шевченка сприяють їх творчому становленню, як сподвигають на написання власних поетичних доробок. 
Відкритий захід «Доторкнутись до вічного – збагатитися духовно» провела в 5-А класі І. Л. Рожок.  Учні пригадали життєвий шлях великого Кобзаря, дізналися про літературну спадщину.  Розповіді супроводжувались переглядом презентації. А також діти інсценізували, декламували вірші, а на завершення заходу п’ятикласники  виконали акапело твір митця «Реве та стогне Дніпр широкий».



Активно долучилися до проведення тижня учні початкової ланки, які створили цілу галерею малюнків-ілюстрацій до творів Т. Г. Шевченка.



Тиждень завершився лінійкою, де було підведено підсумки, а також нагороджено переможців та активних учасників.

Слава Лесі Українки вічно з нами буде 
заходи до 144 річниці з дня народження Лесі Українки
З нагоди 144 річниці з дня народження Лесі Українки  в загальноосвітній школі №2 було проведено ряд заходів, які вкотре засвідчили любов і шану учнів та вчителів до видатної землячки.
 Класні керівники провели виховні години «Стежками Лесі Українки», на яких учні мали змогу переглянути відеопрезентації, виступити із повідомленнями, прочитати напам’ять поезії. 
Бібліотекар школи Н. М. Гарбовська презентувала книжкову виставку «Слава Лесі Українки вічно з нами буде». Усі охочі мали змогу ознайомитися з багатим доробком письменниці.
У шкільній бібліотеці пройшов традиційний конкурс читців-декламаторів «А слово долине через віки»,  у якому взяли участь 53 учні. Вендер Софія, учениця 11 класу, була учасницею обласного  конкурсу читців-декламаторів.


Учні 5-А класу під керівництвом І. Л. Рожок  підготували інсценізацію казки Лесі Українки «Біда навчить».

Відкритий захід «Хотіла б я піснею стати…» провели класні керівники 7-х класів  О.М. Бойко та Л. І. Колосович. У ньому було поєднано  декламаторське читання поезій Лесі Українки під музичний супровід відомих класиків: М. Лисенка, Л.Бетховена, П.Чайковського, використано театралізовані сцени із драми-феєрії «Лісова пісня».



Учителі-філологи упорядкували та видали збірку учнівських творів «І творчості прекрасна мить», у яку увійшли твори, присвячені славетній землячці. Кращі поетичні та прозові надбання учнів були подані на міський конкурс «До Лесі наша думка лине».

Тиждень завершився лінійкою, де було підведено підсумки, а також нагороджено переможців і активних учасників. Щиро раділи за тих учнів, які здобули перемогу в міському конкурсі учнівських творів «До Лесі наша думка лине» (I місце – Бойко Крістіна (5-Б), Швед Юлія (9-Б), Гудзь Дарина (11);  II місце – Бізяєв Олександр (6-А), Мухаровська Ірина (9-Б), Полякова Олена (11)).



Конкурсно-розважальна програма "Міс Снігуронька-2015"


Вітаємо Поліщук Дарію з перемогою в конкурсі!

Готуємося до Нового року


  • Оригінальна ялиночка



  • Тематична газета
Святий Миколай у 5-А завітав
 і кожному учню гостинці подарував.


Позакласний захід "Козацькому роду нема переводу"



Парад лікарських рослин
                     «ЛІКУЙМОСЯ БЕЗ ЛІКІВ»
                                Є на світі рослин так багато
                                Їх Земля віддає недарма.
                                Бо лікують людей дуже радо,
                                Й кращих ліків на світі нема.
             Вже зовсім скоро відійдуть у минуле золоті осінні дні…  Вже почалися приморозки… Вже навіть на «білому коні» приїхав Архістратиг Михайло… Але саме сьогодні, 21 листопада, вгадали з погодою бібліотекарі центральної дитячої бібліотеки і провели чергову зустріч у ековітальні «Паросток». Гостями  параду лікарських рослин «ЛІКУЙМОСЯ БЕЗ ЛІКІВ» стали учні 5-а (класовод – Рожок І.Л.)  і  5-б кл. (класовод  - Каплюк Я.М.) ЗОШ №2.

               Сьогодні, коли багато людей починає хворіти на різні інфекційні та застудні захворювання, темою засідання була розмова про чудодійні властивості рослин, які були заготовлені у весінньо-літньо-осінній період. Ми зустрічаємо їх часто у лісі, у лузі, на полі, але,деколи навіть, і не замислюємося, що у нас під ногами справжній скарб. І цей скарб - лікарські рослини.  Немає жодної билинки, яка б не мала благотворної дії для людини. Мовчазні рослини своєю дією виховують людину, облагороджують її. Рослини можуть творити добро і зло. Терпляча, розумна спостережливість навчила людей по – доброму співіснувати з природою.
               Учні отримали цікаву інформацію від бабусі Одарки-бібліотекарки щодо правильного збору, заготівки, зберігання лікарського матеріалу; стали спостерігачами цікавої інформації; учасниками вікторин та конкурсів, разом співали та займалися інтелектуальними вправами. Отримавши солодкі вітальні подарунки, наші гості залишилася задоволеними та з чималим багажем знань поспішили додому ділитися своїми враженнями. А в бібліотеці прибавилося чимало  нових читачів!


Дочка Вкраїни Леся Українка В слові спалахнула, як зоря (Усний журнал, присвячений 140 - річчю від дня народження Лесі Українки) 



Источник: http://fullref.ru/job_946d0d1d629f4fac4d735c48118f4b30.html



Кращий клас року серед 8-9 класів Новограда-Волинського
05.04.2011
1 квітня на базі загальноосвітньої школи №6 відбувся другий етап міського конкурсу «Клас року - 2011» серед 8-9 класів шкіл нашого міста. Конкурс «Клас року» уже став традиційним у школах, проте на загальноміському рівні він проводився вперше згідно плану роботи інформаційно-методичного центру управління освіти і науки міської ради.



Міський очно-заочний конкурс “Кращий клас року” проводиться з метою виявлення найбільш згуртованих і творчих класних колективів – лідерів шкіл, міста. Завдання конкурсу: утвердження активної життєвої позиції учнів, розвиток класного і шкільного самоврядування, розвиток згуртованого учнівського колективу, підвищення престижу знань, інтелектуального і творчого потенціалу учнів, стимулювання класних керівників, активів класів до реалізації творчого підходу в роботі і навчанні

Конкурс складається з двох турів: заочного – представлення матеріалів та очного – презентація класу. Участь у конкурсі взяли 6 класів з таких навчальних закладів: НВК, ЗОШ №2, СШ №4, ЗОШ №7, ЗОШ №8, колегіум. На заочний етап учасники представили портфоліо класу, до якого входить: характеристика класу, документи, які підтверджують досягнення класу, скарбничка добрих справ (реалізовані проекти, КТС, інформаційний супровід життя - публікації у засобах масової інформації, випуск класних газет), аналітичні матеріали, якість знань учнів, результативність виступів у шкільних та міських масових заходах, зайнятість учнів у роботі гуртків, спортивних секцій, робота класного врядування та участь у шкільному житті, активність батьків у роботі батьківських зборів, фотоматеріали оформлення класних кімнат, самопрезентація класу.



Згідно положення про конкурс організаційний комітет ознайомився з поданими матеріалами та визначив переможців заочного туру, ними стали: 8 клас ЗОШ №2 (класний керівник – Рожок І.Л.), 8 клас СШ №4 (класний керівник Тетера А.М.), 9 клас колегіуму (класний керівник Косенко І.Д.).

На другий етап конкурсу учасники підготували презентації, які відзначалися оригінальністю та неповторністю.

Своїми здобутками на олімпіадах та конкурсах МАН вразили глядачів колегіанти, зворушила сторінка про роботу з батьками, вразив танцювальний номер з використанням елементів брейк-дансу та виступ учнівського вокально-інструментального ансамблю.
Цікавим, змістовним та яскравим був виступ квіткової родини ЗОШ №2, в якому учні розповіли про успіхи в навчанні та насичене життя класу: участь в шкільному євроклубі, робота з батьками, творчі звіти, екскурсії. Клас для презентації підготував навіть форму одягу.
Оригінальну форму презентації обрав 8 клас СШ №4 «Сніданок з 11+18», саме стільки хлопців та дівчат в класі. Кожен розділ презентації, де учні розповідали про сильні сторони класу, про свої захоплення та участь у різноманітних заходах, мав своє втілення – «Розумники і розумниці», «Хіт парад найкращих учнів класу», «Україна має таланти», «Танці з зірками», «Літературно-музична композиція», «Новини спорту» тощо. Вразила та розчулила глядачів пантомімічна сценка «Серце».



Члени журі та всі присутні отримали масу задоволення від презентацій класів. Серед членів журі Ліневич П.К., завідувач ІМЦ, голова журі, Неук В.І., голова міської організації профспілки працівників освіти, депутат міської ради, Овдіюк В.І., директор ЗОШ №7, депутат міської ради, Датчук Н.Г., заступник директора з виховної роботи ЗОШ №6, Ковалетова Т.М., головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради, Житня І.В., Буцукіна І.М., Данильчук Г.В., методисти ІМЦ.

Оцінювання презентацій відбувалося за наступними критеріями: задіяність усіх учнів класу, змістовність, логіка та системність презентацій, оригінальність, творчий підхід, артистизм.

Після детального обговорення та тривалої дискусії журі визначило найкращий клас року, ним став 8 клас СШ №4, класний керівник Тетеря А.М.

Нагородження класу-переможця відбудеться на загальноміському святі «Обдарованість року» в червні 2011 року.

Г.В. Данильчук,
методист інформаційно-методичного центру

Немає коментарів:

Дописати коментар