Науково-методична робота




















 І етап МАН.

Секція - Українська мова
У складі журі

У складі журі "добрих практик"


Звягельська міська рада

26 грудня 2023 року відбулася презентація наукового збірника «Утвердження української національної ідеї у творчості і громадсько-політичній діяльності Лесі Українки, Олени Пчілки, Михайла Драгоманова та інших видатних особистостей України на теренах Волині-Полісся»

Сьогодні, 26 грудня, в приміщенні IdeaHub відбулась презентація наукового збірника «Утвердження української національної ідеї у творчості і громадсько-політичній діяльності Лесі Українки, Олени Пчілки, Михайла Драгоманова та інших видатних особистостей України на теренах Волині-Полісся», до якої долучились міський голова Микола Боровець, заступниця міського голови Наталія Борис, начальниця управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук, начальник управління культури і туризму Олександр Широкопояс, представники Звягельської бібліотеки, наукова спільнота та громадськість.
Наукова діяльність є невідʼємною складовою освітнього та культурного життя громади. Це важлива робота музейних установ, бібліотек та освітніх закладів. Звягель завжди був унікальним у даному напрямку роботи, оскільки постать Лесі Українки та родини Косачів дає змогу обʼєднати науковців зі всієї України.
27 липня 2023 року в музеї родини Косачів-Драгоманових, у рамках «Лесиних джерел», відбулася Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Утвердження української національної ідеї у творчості і громадсько-політичній діяльності Лесі Українки, Олени Пчілки, Михайла Драгоманова та інших видатних особистостей України на теренах Волині-Полісся».
Організаторами конференції стали: Національна спілка краєзнавців України, Звягельська міська рада, управління освіти і науки, управління культури і туризму, Літературно-меморіальний музей Лесі Українки, музей родини Косачів-Драгоманових, Звягельська міськрайонна організація Національної спілки краєзнавців України.
До конференції долучилися 25 учасників з різних міст України: зі Звягеля, Києва, Житомира, Луцька, Харкова, Одеси, Херсона, Переяслава. Серед учасників: доктори та кандидати наук, наукові співробітники, асистенти наукового центру, викладачі, вчителі, здобувачі фахової передвищої освіти та інші.
Учасники конференції презентували свої роботи як в очному, так і в дистанційному форматах. Виступи доповідачів активно обговорювалися присутніми на конференції.
3a результатами науково-краєзнавчої конференції Управління культури і туризму та Звягельська бібліотека видали збірку наукових праць, яку сьогодні презентували.
Видавництво наукового збірника є одним з основних елементів підготовки Конференції та є її логічним результатом. Тираж у 100 примірників, видавництво «ТВОРИ» м. Вінниця.
Рецензентом виступив Боронь Олександр, доктор філологічних наук, заступник директора з наукової роботи Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, м. Київ.
Редакційна колегія:
📘 Сергій Романов, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Волинського національного університету імені Лесі Українки, м. Луцьк;
📘Володимир Єршов, доктор філологічних наук, професор Житомирського державного університету ім. Івана Франка;
📘Олена Юрчук, доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української та зарубіжної літератури і методики їх навчання Житомирського державного університету ім. Івана Франка;
📘Ірина Рожок, коректор;
📘Наталія Лук'янчук, бібліотекар, займалась присвоєнням УДК кожній статті;
📘Андрій Величук, займався дизайном та версткою.
Науковий збірник складається з 8 тематичних розділів та 25 статей у них.
Кожен учасник конференції мав змогу отримати надрукований збірник. Також основну частину примірників передано в Звягельську бібліотеку та музеї громади, що дасть змогу зацікавленим жителям ознайомитись та попрацювати з книгою.


Чудова зустріч із колегами із Звягельської гімназії №2 подарувала не лише масу емоцій, але й нові знайомства та друзів😊
Тематика зустрічі "Коротко про все: початок формування бренду, цікавинки та застосунки

Сергій Гаврилюк





































Освітній Суп. Навчання "Вчитель з тьюторськими компетенціями"




21.10.2022 р.


25 серпня 2022р.


Серпень 2022 р.




Культура мовлення "Так буде українською

https://www.youtube.com/watch?v=UAFSgVYNDqk






📅  Час: 15:00 (2 квітня)
🏫 Для кого: 14-17 років

Вестиме: Ірина Рожок, учителька української мови та літератури, коректор, м. Новоград-Волинський 
На занятті будемо формувати уявлення про основні правила культури спілкування, культуру мовлення; розвивати навички мовного етикету; виховувати повагу до людей і до самих себе.                                                                                   На вас чекають різноманітні завдання: 
редагування  текстів та окремих речень,
аналіз газетних та рекламних матеріалів,
знаходження порушень законів милозвучності української мови,
виконання тестів,
створення захопливих історій (сторітелінгу) та діалогів.



 «НУШ у базовій школі: особливості організації навчання на уроках української мови в 5-ому класі відповідно до нової модельної програми».



Міжнародний освітній форум "Трансформації в освіті: виклики і перспективи"



Участь у діалоговій платформі з теми
 "Дорожня карта базової НУШ"






#EdCampUkraine
#miniEdCampNovohradVolynsjkj
10. 01. 2020 р. відвідала майстер-клас "Емоційне виснаження педагога та педагогині: цінність відчути себе" експертки Ірини Яцик, яка запропонувала корисні поради, які запобігають емоційному вигоранню.
Деякі з них:
не забувай, що поза школою є інше життя;
даруй усмішку при зустрічі;
дякуй людям, які завдали тобі болю;
навчися захищатися від недоброзичливців;
склади карту бажань;
не забувай про хобі, сон, чіткий графік;
хвали себе щодня;
пам'ятай правило "Пустої чашки" тощо.
Час пройшов дуже швидко. Хотілося ще слухати й слухати. Адже це - необхідні постулати повсякденного життя.






Організаційно-методичний стартап для вчителів української мови та літератури закладів загальної середньої освіти міста Ногвограда-Волинського. 22.08.2019. Інформаційно-методичний центр. Модератор - Волошина Людмила Євгеніївна. Спікери - Датчук Наталія Григорівна (ЗОШ №6), Ульянова Олена Владиславівна (ЗОШ №10), Білецька Людмила Дем"янівна (ЗОШ №9), Рожок Ірина Леонідівна (ЗОШ №2), Калюжникова Алла Василівна (Ліцей №4). 



 "Використання Google сервісів на уроках української мови та літератури" - тема майстер-класу, який провела для філологів ЗЗСО Новограда-Волинського Датчук Н.Г., учитель ЗОШ № 6. 2019 р.








Фріланс з української мови та літератури "Формування ключових компетентностей здобувачів освіти".
Новоград-Волинська ЗОШ №9. 19.11.2018.

Майстер-клас Білецької Людмили Дем'янівни "Кроссенс як інтерактивний метод навчання на уроках української мови та літератури"




Участь в  обласному проекті "Соціальна згуртованість"









Вебінар для вчителів: "Інтерактивні технології в освіті: залучаємо учнів у процес навчання за допомогою інтернет-сервісів"




Зустріч з Олександром Авраменком 2018 року


Результати за номінаціями ІІІ щорічної Всеукраїнської онлайн науково-освітньої виставки «Інноваційні стратегії інформатизації освіти» за напрямом 2017 року

«Інтеграція медіа в освітній процес»


дистанційне навчання 

«Від ідеї до змін»


Педагоги Новоград-Волинської ЗОШ № 2 (Т. М. Кравчук, І. Л. Рожок та О. М. Бойко) успішно пройшли безкоштовне дистанційне навчання «Від ідеї до змін», яке проводилося  в рамках програми RITA, що реалізується Фондом «Освіта для демократії» (Варшава, Польща) на платформі civicportal.org., та отримали сертифікати міжнародного зразка.



У Новоград-Волинському НВК 14 грудня проведено міський семінар учителів української мови та літератури.


Тренінг «Компетентності сучасного вчителя. Технології креативності – стимул для творчості»

Сьогодні, 11 листопада, у Новоград-Волинській школі пройшов тренінг «Компетентності сучасного вчителя. Технології креативності – стимул для творчості», який провела Жанна Вихрестенко, професійний тренер, сертифікований тренер-коуч, арт-коуч, ігротехнік.
Учасники створювали та знаходили оригінальні ідеї, розвивали нестандартне мислення, училися бачити проблеми під іншим кутом та вирішувати їх оригінальним способом.
Кожен новий тренінг - це впевнений крок до нової української школи.
Ми постійно вчимося, щоб зробити процес навчання цікавим, захопливим, радісним.
Участь у роботі VІІ Всеукраїнського фестивалю педагогічних ідей "Мій особистісно зорієнтований урок" у м. Біла Церква




10 червня в Новопечерській школі м. Києва відбувся тренінг "Освітянська ІКТ-прокачка"
. Автор і викладач курсу Тетяна Ткаченко

4 травня на базі ЖОІППО відбувся методичний стартап «Створення інноваційного освітнього середовища в процесі організації пізнавальної діяльності учнів на уроках української мови та літератури».




Понад чотири години з нами  працювали майстри педагогічної справи Шуневич Оксана Михайлівна, доцент кафедри методики викладання навчальних предметів, кандидат пед. наук, Смагіна Таїса Миколаївна, завідувачка кафедри методики викладання навчальних предметів, кандидат пед. наук, доцент, Бовсунівський Валерій Миколайович, ст. викладач кафедри методики викладання навчальних предметів, кандидат пед. наук, Колеснікова Ірина Василівна, викладач кафедри викладання навчальних предметів. Смагін Ігор Іванович, ректор, доктор педагогічних наук, доцент, привітав учасників заходу, був присутнім на його рефлексивній частині.
Філологи Новограда-Волинського відвідали ювілейну художню виставку народного художника України Юрія Камишного "Думки на полотні" у Домі української культури м. Житомир

Афілійований міні-EdCamp Новоград-Волинський, Житомирська область

Дата проведення: 5 КВІТНЯ 2017 р.
Місце проведення: Новоград-Волинський колегіум
Тематика: Реалізація інноваційного потенціалу вчителя






Стратегічне мислення


Вступ до критичного мислення


Вступ до медіації


Вебінари від ВГ "Ранок"


Зустріч з Олександром Авраменком 2017 року





Про це під час свого візиту до Новограда-Волинського розповів Олександр Авраменко
Тамара Яроменко, кореспондент газети «Поліські новини»
Його ім’я відоме мільйонам українців. Автор п'ятдесяти підручників і посібників, ведучий «Експрес-уроків української мови» на каналі «1+1» Олександр Авраменко є одним із найпомітніших дослідників і популяризаторів української мови. Навіть якщо ви не впізнаєте Олександра в обличчя, то, напевне, упізнаєте його голос, адже дванадцять років поспіль 9 листопада він читає по радіо (а тепер і по телебаченню, і в онлайн-трансляції) диктант національної єдності. 
17 листопада Олександр Авраменко завітав до Новограда-Волинського, де зустрівся з учителями та учнями місцевих шкіл. Під час зустрічі Олександр Миколайович представив свої посібники для дорослих та дітей: «Українська за 20 уроків», «100 експрес-уроків», «Українська мова та література – 2017. Частина ІІ», «Збірник диктантів з української мови: 9 клас» тощо. До речі, «Українська за 20 уроків» — конспекти уроків, за якими Авраменко навчає політиків та зірок шоу-бізнесу українській мові.
«Упродовж століть у нас формувалися стереотипи, що українська — це мова хатнього вжитку, пісень, фольклору, етнографії, минувшини, козаччини і таке інше. Це ви можете побачити в будь-якому підручнику: «Скоцюрблена бабуся Зінька в руках тримала грудочку землі», «обрізали крила народу-орлу», «солов’їна мова, барвінкова» тощо. А де сучасні тексти? Чому українці позбавлені навчатися сучасної української мови? Якщо ми візьмемо зарубіжні видання, то побачимо там теми і про зірок шоу-бізнесу, і про спортивні автомобілі, тобто різні теми сучасного життя. А в нас якось однобоко. Старшокласники вже ці образи не сприймають, тому що вони насправді для маленьких дітей. Нині я роблю все для того, щоб допомогти в нашій країні людям різного віку усвідомити, що українська мова сучасна», — зауважив мовознавець.
Варто окремо відзначити вміння Олександра тримати увагу аудиторії: про проблеми сучасного мовлення з цікавістю слухали як учителі, так і школярі. Кожен охочий мав нагоду перевірити рівень знань української мови, виконавши разом з Авраменком кілька вправ на слововживання та редагування типових суржикових конструкцій. Однією з найцікавіших була тема наголошення слів. Адже, як виявилося, слова «піала», «симетрія», «фольга», «йогурт», «визвольний», «обіцянка» багато з нас вимовляють неправильно.
Окремо для вчителів Олександр Авраменко розповів про переваги підручників формату «А4» та чому варто відійти від написання їх на основі фольклорно-етнографічного та дидактичного матеріалу. 
«Підручник пишеться для кого? Для дітей. Тому він має бути цікавим насамперед для них. Формат «А4» дозволяє розмістити і таблицю, і малюнки. Час відмовлятися від нецікавих молоді тем, матеріал можна викласти, розповідаючи про гаджети, популярних співаків, Інтернет тощо. Окрім того, хочу сказати, що за кордоном відмовляються від практики домашніх завдань, їх задають за бажанням. При цьому учнів мотивують так, щоб вони хотіли навчатися і виконувати домашні завдання», — розповів Олександр Миколайович.
Усім, хто хоче продовжити вивчення української мови, радимо переглянути кілька телепередач з Олександром у прямому ефірі або записи в Інтернеті, а при нагоді – почитати його підручники чи посібники. Запевняємо, що ви відкриєте для себе багато цікавого та нового в українській мові.


Ось і завершився 8-й марафон вебінарів від ВГ "Основа". Я мала нагоду бути спікером і ділитися своїм досвідом із колегами. Отримала море позитивних емоцій та вражень. А коли побачила, що це людям корисно і цікаво, - просто супер. Дякую за підтримку ВГ "Основа", педагогам ЗОШ № 2 м. Новограда-Волинського та всім учасникам (більше 200 чол.).Вебінари в записі можна переглянути за посиланням http://osnova.com.ua/news/645




Про підсумки проведення педвиставки  «Сучасна освіта Житомирщини - 2016»

Диплом II ступеня ЖОДА



Виступ на педагогічній раді



Завантажити: Урок-подорож «Незмінювані іменники» (6 клас. Українська мова) + Сертифікат 

Участь у вебінарах ВГ "Основа"


9 червня відбулося засідання голів шкільних методичних об'єднань на чолі з методистом ІМЦ Оленою Огородник .



Педагогічна виставка "Сучасна освіта Житомирщини - 2016"

Навчальний посібник творчої групи вчителів-філологів ЗОШ № 2
"Так буде українською"


Навчальний посібник «Словотвір у запитаннях і відповідях» з української мови

Читайте посібник за посиланням:

Додаток 2 до наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 23.03.2015 № 114 Учасники виставки «Сучасна освіта Житомирщини – 2015 », нагороджені дипломом І ступеня.

У номінації «Використання інноваційних форм, методів (проектів, практичних занять), засобів навчання, програм в початковій, базовій і повній загальній середній освіті»: 
 - Гарбовська Любов Георгіївна, Рожок Ірина Леонідівна, вчителі української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 м. Новограда-Волинського;



>>> Наказ №114 від 23.03.2015 року "Про підсумки XVIII обласної виставки "Сучасна освіта Житомирщини – 2015"

Обмін досвідом
Поїздка в Грицівську школу Шепетівського району



 






Звіт ПМК  учителів філологічного циклу

    20 січня в рамках методичного декадника членами ПМК учителів філологічного циклу було проведено засідання на тему: «Який на смак корінь навчання?», що пройшло у формі уроку з дотриманням усіх його етапів. Матеріал, підібраний філологами, стане в нагоді кожному педагогу, який прагне проводити свої уроки цікаво і змістовно.
Так, вправа «Дзеркало зізнання», проведена С.І. Петровською, може бути використана  на мотиваційному етапі уроку чи виховній годині або на батьківських зборах. Вона дозволить не лише підняти настрій, а й пізнати краще один одного.
Свої передбачення і сподівання учасники записали на новорічних кульках, якими прикрасили «Ялинку очікувань».
Вдало підібраний комплекс вправ сприяв творчій атмосфері та позитивному настрою впродовж усього засідання.
Л.О. Дідух радила вчитися в дівчинки Полліанни, героїні однойменної повісті Елеонор Портер, шукати позитив у різних життєвих ситуаціях.
Бути зрозумілим без слів навчить вправа «Показуха», яку запропонувала О.М. Бойко.
Родзинкою стала вправа, проведена С.М. Шльонською, «Жива картина», що сприяє розвитку творчої уяви та артистизму.
Про користь сміху як однієї із загадкових якостей людини розповіла С.С. Степаницька. Адже на сьогоднішній день вправи зі «Сміхойоги» є однією з найпопулярніших терапій у світі.
Мовні мініатюри «Так буде українською», підібрані І.Л. Рожок, зацікавили всіх присутніх.
А вправа «П’ять копійок» на етапі рефлексії дала змогу учасникам висловити свої враження від проведеного засідання.
  А щоб відчути смак навчання,  на домашнє завдання Ірина Леонідівна запропонувала  взяти чашу терпіння, влити  туди повне серце любові, кинути  туди дві пригорщі щедрості, хлюпнути  гумору, посипати добротою, додати  якнайбільше віри. Усе це добре перемішати, з’єднавши з усім життям. 


Творча група педагогів Новограда-Волинського продовжує свою роботу
02.07.2010


Педагоги, як ніхто інший, відчувають подих часу, намагаються зрозуміти прагнення та сподівання своїх учнів, яким потрібно серед такого бурхливого і цікавого моря інформації відібрати і запам‘ятати важливу саме для них. Щоб зробити навчання школярів захоплюючим і цікавим, вчитель повинен використовувати особистісно зорієнтований підхід у навчанні (ОЗОН).
Уже два роки поспіль вчителі-філологи Новограда-Волинського працюють у творчій групі під керівництвом кандидата педагогічних наук А.М. Фасолі, старшого співробітника Інституту педагогіки Академії педагогічних наук. Вже є результати. У квітні 2010 року в нашому місті пройшла Всеукраїнський фестиваль творчих педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок». Фестиваль закінчився, гості роз`їхалися, але плани лишилися, життя продовжується і попереду ще так багато незвіданого, нового, попереду новий навчальний рік. Саме тому 16 червня творча група словесників у складі 17 вчителів на чолі із завідуючим інформаційно-методичним центром міського управління освіти і науки П.К. Ліневичем та методистом ІМЦ І.М. Буцукіною відвідала м.Корець.






Гостинно на Кореччині нас зустріли М.А. Іванченко, начальник відділу освіти Корецької РДА, Т.В. Радковська, завідуюча методкабінетом, Н.М. Федорович, методист райметодкабінету, Н.В. Тарасюк, голова методоб‘єднання та вчителі-філологи. У ході педагогічного діалогу «ОЗОН без кордонів» члени двох творчих груп ділилися своїми здобутками та напрацюваннями, підвели підсумки за 2009-2010 н.р. та обговорили подальшу співпрацю.

Зміст, досягнення, проблеми в роботі творчої групи з впровадження ОЗОНу змістовно у своїх виступах розкрили представники нашого міста: завідувач ІМЦ Павло Ліневича, вчителі Алла Калюжинкова (СШ №4), Олена Жовталюк (колегіум), Антоніна Вакульчук (ЗОШ №10), Ольга Живченко (ЗОШ №2), Тетяна Букша (ЗОШ №9). Цікавим для новоград-волинців був й досвід корчан.

Після круглого столу новоград-волинцям було запропоновано екскурсію до унікальних пам‘яток архітектури м.Корця: Святотроїцького жіночого монастиря, Краєзнавчого музею та Замку князів Корецьких. Особливо філогів зацікавило той факт, що на території монастиря могила Анни Андро, дівоче прізвище Олєніна. За переказами, це перша наречена російського поета Олександра Пушкіна. “Я вас любил…”, “Что в имени тебе моем”, “Не пой, красавица, при мне”, “Ее глаза”. Ці вірші 29-річний Пушкін присвятив саме їй. Заміж Анна Андро вийшла лише після смерті поета за Федора Андро, який став Президентом Польщі.

У 1885 році, після смерті чоловіка, Анна Олексіївна поселилася в маєтку молодшої доньки поблизу Корця. У свої останні роки жінка вела набожне життя і була покровителькою храму. Опікувалася монастирським сирітським притулком. Саме тому вперше за історію чернецтва мирянку поховали на території православної обителі, хоча Анна черницею так і не стала. Прикраса монастирського двору — пасіка. Вона нагадує православне село-приход. По центру храм—макет Троїцького собору. Пасіка, яку доглядають самі монахині, — символ єднання служіння Богові в молитві та чернечій праці заради Христа та в славу Божої Матері.

Безумовно, така неформальна зустріч, яка була організована інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради за фінансової підтримки міської організації профспілки працівників освіти, та невимушене спілкування з колегами буде сприяти обміну та поширенню передовим педагогічним досвідом. Учасники творчої групи отримали задоволення від поїздки. Наступна зустріч має відбутися в нашому місті на свято "Лесині джерела".




Рожок Ірина Леонідівна, учитель української літератури ЗОШ №2

Немає коментарів:

Дописати коментар